Mersin’de Roma Dönemi 4 Heykel Ele Geçirdi

Jandarma KOM tarafından yürütülen çalışmalarda, elinde bulunan Roma dönemine ait eserleri satmak için müşteri arayan şahıs, yakalandı.

Mersin İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, elinde Roma dönemine ait heykeller olan bir şüphelinin, bunları satmak için alıcı aradığı ihbarını aldı.
Bahse konu ihbar üzerine harekete geçen Jandarma KOM ekipleri, tarihi eser kaçakçısının kimliğini belirleyerek, merkez Toroslar ilçesi Akbelen Mahallesi’nde bir parkta yakalayarak gözaltına aldı.

POŞETTE TAŞIMIŞ
Ekipler tarafından yakalanan şahsın yanında taşıdığı poşet içerisinde yapılan aramada 2 adet Roma Dönemi’ne ait olduğu değerlendirilen tanrıça, 1 adet rahibe, 1 adet Roma askeri heykeli olmak üzere toplam 4 tarihi eser ele geçirildi.
Ele geçirilen eserler değer tespiti ve gerekli diğer incelemelerin yapılması için Mersin Müze Müdürlüğü’ne teslim edildi.
Roma dönemine ati olduğu değerlendirilen 4 parça eserle yakalanarak gözaltına alınan şüpheli ise savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Lütfen Takip ederek ve beğenerek destek olun...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir