Google’dan Huawei için kısmen sevindiren açıklama!

Geçtiğimiz saaatlerde Google’ın Huawei ile ilişkilerini askıya alması teknoloji dünyasına bomba gibi düştü. Zira, Android işletim sistemi Google tarafından geliştiriliyor ve Huawei şu anda dünyanın en büyük ikinci telefon üreticisi. İlişkilerin askıya alınmasının ardından Huawei Play Store akıbeti de merak edilir oldu.

Bu kararın açıklanmasının üzerinden sadece bir kaç saat geçmesine rağmen Huawei telefonların artık güncelleme almayacağı, Google Play Store’un çalışmaz hale geleceği gibi birçok iddia sosyal medya platformlarında yayıldı.

Google Huawei telefonlarda uygulamaları yasaklamıyor!

Hatta Twitter üzerinde kısa bir değerlendirme yaptığımızda ülkemizde birçok Huawei kullanıcısının telefonunu satmaya karar verdiğini gördük. Google’dan nihayet resmi bir açıklama geldi ve kullanıcılar rahat bir nefes aldı.

Huawei Play Store için kısmen sevindiren haber geldi. Android resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada Google’ın ABD hükümetinin kararlarına uyduğu doğrulanırken, Google Play Store ve Google Play Protect’in Huawei telefonlarda çalışamaya devam edeceği belirtiliyor.Google'dan sevindirici haber...

Yani Huawei kullanıcıları şu anda telefonlarında başta Google Play Store olmak üzere herhangi bir uygulamanın eksikliğini yaşamayacak. Telefonların yeni android sürümlerini alıp almayacağı ise şu anda bilinmezliğini koruyor.

Tüm bunlara ek olarak Google’ın ardından Intel, Qualcomm ve Broadcom’un da Huawei ile ilişkilerini askıya aldığını belirtmek isteriz.

Kaynak: ShiftDelete.Net

Lütfen Takip ederek ve beğenerek destek olun...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir