Mersin’deki Millet Bahçesi ihalesi iptal

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mersin mitinginde duyurduğu Mersin Millet Bahçesi Projesi’nin ihalesinin iptal edildiği öğrenildi. İhalenin yeniden yapılıp yapılamayacağı konusunda ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Sözcü Gazetesi’nden Ali Ekber Şen’in haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mersin mitinginde yaptığı Tevfik Sırrı Gür Stadı’nın yerine yapılacak olan Mersin Millet Bahçesi projesinin ihalesi durduruldu. 19 Ekim 2018’de yıkımına başlanan Tevfik Sırrı Gür Stadyumu, 19 Şubat 2019’da TOKİ tarafından Millet Bahçesi Projesi olarak ihaleye açılmıştı. 11 Nisan 2019’da ise ihalenin Kamu İhale Kurumu tarafından iptal edildiği duyuruldu. Duyuruda iptal gerekçesi olarak “söz konusu ihale 4734 sayılı kanunun temel ilkeler başlıklı 5. maddesinde yer alan ‘ihtiyaçların uygun şartlarla ve zamanında karşılanması ve kaynakların verimli kullanılması’ ilkesi gereğince iptal edilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Şen’in haberine göre Millet Bahçesi Projesi’nin yeniden ihaleye açılıp açılmayacağı konusunda henüz kesin bir bilgi yok.

gazetemersin : kaynak

Lütfen Takip ederek ve beğenerek destek olun...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir